Szanowny Kliencie,

Wszystkie przesyłki są ubezpieczane na czas transportu, a obowiązkiem firmy kurierskiej jest dostarczenie pełnowartościowych produktów oraz kompletu wydanych towarów.

Prosimy więc o sprawdzenie dostarczonych przesyłek w obecności Kuriera, pod względem ilości paczek, zgodności produktów z zamówieniem oraz czy produkty nie zostały zniszczone w czasie transportu.

W przypadku wystąpienia uszkodzenia zawartości przesyłki lub niezgodności ilości produktów ze złożonym zamówieniem, należy koniecznie spisać z Kurierem odpowiedni Protokół Reklamacyjny (druki są w ich posiadaniu), określając rodzaj uszkodzenia (w tym opakowania) lub niezgodności przesyłki.

  • Jeżeli jest to możliwe, prosimy o sporządzenie dokumentacji fotograficznej uszkodzeń oraz opakowania.
  • Prosimy o powiadomienie nas o takim zdarzeniu oraz przesłanie Protokołu Reklamacyjnego wraz z fotografiami uszkodzeń aby możliwe było dokonanie zgłoszenia do Ubezpieczyciela oraz wysłanie nowych produktów.
  • Warunkiem rozpatrzenia reklamacji jest spełnienie powyższych punktów w nieprzekraczalnym terminie do 7dni, licząc od dnia dostarczenia przesyłki.

 

ZWROT

Zgodnie z obowiązującą ustawą o prawach konsumenta 24.06.2014 r, w ciągu 14 dni, możesz odstąpić od umowy dotyczącej jego zakupu dokonanego w Sklepie internetowym, bez podawania przyczyny i bez ponoszenia dodatkowych kosztów z wyjątkiem kosztów, o których mowa w art-33-35-ustawy.

  1. Wydrukuj i wypełnij oświadczenie dostępne tutaj.
  2. Zapakuj zwracany towar.
  3. Dołącz oryginał paragonu oraz wypełnione oświadczenie.
  4. Odeślij zwracany towar w ciągu 14 dni na adres:

HOME STORY S.C.

ul. Racławicka 3
42-217 Częstochowa

Na odesłanie towaru masz 14 dni kalendarzowych, licząc od dnia odebrania przesyłki.

Po przekroczeniu tego terminu paczka wróci do Ciebie na Twój koszt. W przypadku nie odebrania paczki, wyślemy paczkę kolejny raz, doliczając kolejne koszty przesyłki.

Z opisanego wyżej uprawnienia nie mogą skorzystać osoby, które nabywają dany towar w związku z prowadzoną przez siebie działalnością gospodarczą prosząc dodatkowo o wystawienie faktury VAT.

WYMIANA

Aby wymienić zakupiony produkt na inny, skontaktuj się z nami w celu złożenia zapytania. W większości przypadków wymiana zostaje pozytywnie rozpatrzona, o ile towar wymieniany znajduje się na magazynie. Natomiast towar odsyłany musi być nieużywany i posiadać oryginalne opakowanie. Pamiętaj, aby do odsyłanej paczki dołączyć oryginał paragonu, informację z numerem zamówienia i informacją dotyczącą wymiany.

  

REKLAMACJA

Abyśmy mogli jak najszybciej rozpatrzyć Twoją reklamację, prosimy o przesłanie do nas krótkiego opisu powstania wady i zdjęcia e-mailem na adres sklep@home-story.pl. Wyślij do nas produkt w oryginalnym opakowaniu wraz z wypełnionym formularzem (kliknij tutaj) i paragonem. Reklamacja zostanie rozpatrzona w ciągu 14 dni od daty odbioru przez nas paczki.

 

USZKODZENIA W TRANSPORCIE

ZAWSZE PAMIĘTAJ! Przyjmując paczkę od kuriera sprawdź stan odbieranej przesyłki. Zwłaszcza w przypadku gdy:

– karton nosi ślady uszkodzenia / zgniecenia / naderwania,

– w paczce słychać wolno uderzające o siebie części (zwłaszcza w przypadku luster, ceramiki lub szkła),

– przesyłka nosi ślady otwarcia,

– taśma lub foliopak są przerwane,

masz prawo zgłosić swoje zastrzeżenia kurierowi i spisać protokół szkody lub odmówić przyjęcia paczki

SPISANY PROTOKÓŁ oraz ZDJĘCIA uszkodzonej paczki/towaru oraz jego zabezpieczeń wewnątrz są niezbędne do rozpatrzenia reklamacji z tytułu uszkodzenia w transporcie. Na spisanie protokołu przez kuriera masz 7dni, jednak najlepiej aby odbyło się to z chwilą doręczenia paczki. Podpisując protokół upewnij się, że wszystkie wprowadzone informacje są zgodne ze stanem rzeczywistym. W razie pytań lub wątpliwości koniecznie skontaktuj się z nami: tel. 502 373 306, oraz powiadom nas o zaistniałej sytuacji pisząc na sklep@home-story.pl.

Uwaga: Reklamacje bez dokumentacji zdjęciowej, spisanego protokołu lub przekroczenia terminu zgłoszenia (7 dni roboczych) nie będą rozpatrywane.